Geliyoo

Geliyoo, internette bireysel, kurumsal ve kamunun bilgi güvenliğini sağlayan, Türkiye’ye prestij kazandıracak, Türkçe dil yapısına uyumlu.. Türkçe anlayan akıllı robot teknolojileri projesidir.

Yani, kullanıcıyı izlemeyen ve izlenmesine engel olan, Türkiye’yi kendi arama motoruna sahip 6. Ülke konumuna yükselten, Türkçe aramalara daha net cevap veren bir arama motoruna sahip olurken, sesli Türkçe komutlar ile hayatı kolaylaştıracak bir teknoloji geliştiriyoruz. Hedefimiz gerçek bilginin kısıtlanmadan/filtrelenmeden kullanıcıya ulaştırılmasıdır.

Geliyoo, 2010 yılından beri geliştirmeye devam ettiğimiz ve 2014 yılı itibari ile ticarileşebilir bir ürün olarak tamamlanan bir arama motoru projesidir. Projemizi altı ay boyunca İstanbul Kalkınma Ajansının desteklediği ve YASAD Yazılım Sanayicileri Derneğinin yürüttüğü GEMiM inkübasyon merkezinde tamamladık.

Geliyoo arama motoru son kullanıcıya açılmaya hazır bir üründür. Microsft BizSpark Plus çerçevesinde 60Bin Dolarlık bir alt yapı desteği alarak arama motoru istenilen seviyeye getirilmiştir. Reklam, çalışmaları ile duyurulmaya ve ticarileşmeye hazırdır.

Geliyoo, 2012 yılında Geliyoo Bilişim Ar-Ge San. ve Tic. Ltd. Şti olarak şirketleşmiştir. Yeni yatırım ile Anonim Şirket olarak yoluna devam edecektir.

Ödüller: Türkiye Ulaştırma Bakanlığı, Türkiye Bilişim ve Teknoloji Derneği ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun desteklediği 2011 Bilişim Yıldızları Ödül Töreninde e-İnovasyon / e- Girişimcilik ve e-İletişim kategorilerinde iki önemli ödül aldık. 2014’te de Girişimci İşadamları Vakfı (GiV)’den girişicilik plaketi aldık.

Yorumlar

Your email address will not be published.